Najnowsza galeria

sezon 2006/2007 cz. 3
Ładowanie...

Puchar Polski

Pobiedziki - Light ERP w debiucie w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski, przegrały po rzutach karnych w II rundzie rozgrywek z A-klasowym Tornadem Trzebaw.

Czas spotkania: 90 min.

W ostatni dzień lata na boisku w Łubowie mierzyły się Pobiedziki z Platonem Leśniewo. Mecz powinien rozpocząć się o godz. 10:00, jednak w skutek spóźnienia sędziego i graczy z Leśniewa pierwszy gwizdek zabrzmiał o 10:40(!).

Zajmowane pozycje w tabeli wskazywały jednoznacznie, że w roli faworyta występowały Pobiedziki. Już od pierwszych minut przedmeczowe założenia zaczęły się realizować. Dziki osiągnęły przewagę na boisku i zdominowały grę. Doskonałe operowanie piłką, liczna wymiana podań i granie zawodników niemal "w ciemno" stwarzały wiele okazji podbramkowych. Kwestią czasu było strzelenie gola i tak też się stało. Po bramce Piotra Szumskiego było 1-0. Chwilę później "doskonale naoliwiona maszyna" Pobiedzików zaczęła szwankować, gdyż w rozegranie wkradła się niedokładność. Ponadto zbyt duża pewność siebie spowodowała, że niespodziewanie gracze Platona zdobyli gola z kontrataku! Ta bramka dodała im wiatru w żagle, a gracze Pobiedzików wydawali się zaskoczeni obrotem wydarzeń.

Do przerwy wynik już się nie zmienił, było 1-1.

W przerwie w zespole Pobiedzików chyba nastąpiła przemiana, bo już w pierwszych pięciu minutach drugiej części gry ustrzelili dwie bramki! Przy wyniku 3-1 nadal dominowali, a wręcz deklasowali rywali nie pozwalając im długimi fragmentami gry wydostać się z piłką poza własną połowę boiska (!).

Swoją wyższość Pobiedziki udokumentowały strzelając jeszcze trzy bramki, a najurodziwszym trafieniem był gol po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Bartka Makowskiego.

Wynik 6-1 doskonale obrazuje przebieg spotkania. Miejmy nadzieję, że już za tydzień Pobiedziki podtrzymają dobrą passę.