herb Pobiedziki - Light ERP
Pobiedziki - Light ERP   Orkan Wierzyce

2013-10-27, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W niedziele na boisku w Kobylnicy odbyły się dwa spotkania 10 kolejki spotkań ligi AGLPN. O godzinie 11.00 doszło do starcia mistrza Rapidu Imielenko z drużyną Lednogóry. Spotkanie było bardzo wyrównane, losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, gdy nieco kontrowersyjną bramkę zdobywają gracze Rapidu. Obrońca tytułu ostatecznie pokonuje Lednogóre 4:3 a piłkarska prawda: „gra się do gwizdka” ma tu pełne uzasadnienie. Wynik tego spotkanie w pełni odzwierciedla jak wyrównana jest liga.

O godzinie 13.00 doszło do starcia Pobiedzików z Orkanem Wierzyce. Przed meczem Dziki zajmowały trzecią lokatę w tabeli natomiast rywale trzecią od końca. Nie trudno było, więc wskazać faworyta tego spotkania. Jednakże w piłce nożnej wszystko jest możliwe, a o tym która drużyna jest lepsza decyduje 90 minut gry. Mecz udanie rozpoczęli gospodarze, po akcji prawym skrzydłem piłkę w pole karne dogrywa Kuba Krobski, a napastnik Dzików Piotr Makowski z bliskiej odległości pokonuje bramkarza gości. Następne minuty to okres dominacji gospodarzy, którzy chcieli podwyższyć wynik spotkania, jednak zabrakło należytego wykończenia i precyzji. Zawodnicy Orkanu nie podłamali się straconą bramką, wyprowadzając parę groźnych kontr. Jeden z takich wypadów graczy Wierzyc kończy się zdobyciem wyrównującej bramki. Pobiedziki szybko jednak biorą się w garść i po świetnej akcji na jeden kontakt między Kubą Korytowskim i Sławomirem Makowskim, popularny „Chudy” silnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Przy stanie 2:1 dla Pobiedzików, gospodarze stwarzają sobie więcej sytuacji bramkowych niż rywale, po jednej z akcji napastnik Dzików lobuje bramkarza, jednak piłka trafia w poprzeczkę. Przewaga gospodarzy widoczna jest także w ilości rzutów rożnych po dośrodkowaniu właśnie z tego stałego fragmentu gry, bramkę po strzale głową zdobywa Bartosz Piec. Do przerwy wynik nie zmienia się, a Pobiedziki pewnie prowadzą 3:1.

Druga połowa spotkania rozpoczyna się od bramki dla gospodarzy, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, swoją drugą bramkę zdobywa Sławomir Makowski. Mecz wydaje się już niemal rozstrzygnięty, ale dopóki piłka grze nic nie jest pewne. Następuje rozluźnienie w szeregach gospodarzy. Natomiast gracze z Wierzyc podejmują walkę i po udanej akcji strzelają kontaktową bramkę. Bardzo słaby dzień ma napastnik Pobiedzików, który przegrywa starcia z obrońcami Wierzyc oraz marnuje kilka dogodnych akcji. W niej lepszej formie jest rozgrywający Dzików, który często robi jedno kółeczko za dużo oraz marnuje świetną okazję ;) . Mimo tego obie drużyny stwarzają kilka dobrych akcji, choć panujący czasami na boisku chaos i bezład, działa na korzyść gości, którzy dążą do wyrównania. Na kilka minut przed końcem spotkania po strzale głową strzelają bramkę na 3:4. Goście rzucają wszystkie środki, którymi dysponują, jednak nie udaje im się strzelić wyrównującej bramki.

Ostatecznie Pobiedziki odnoszą ważne zwycięstwo, które pozwala na awans na drugie miejsce w tabeli. Natomiast Orkan Wierzyce jeśli zagra z równie dużym zaangażowaniem i pasję jak w meczu z Dzikami powinien zdobyć 3 punkty z Fałkowem. W innych meczach 10 kolejki AGLPN istotna zmiana- pauzująca drużynę Piasta Łubowo traci fotel lidera na rzecz WKS Owieczek. W następnej kolejce dojdzie do meczu na szczycie- lider z Owieczek podejmuje ekipę Pobiedzików. Mecz ten zapowiada się arcyciekawie, gdyż może on wyłonić lidera ligi na jesień. Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie oraz na inne starcia w ramach Ligi AGLPN.

Relacja by Sznap.

herb Pobiedziki - Light ERP Informacje o kadrze Pobiedziki - Light ERP

1. Andrzej Kwaśniewski
2. Grzegorz Jackowiak
3. Bartosz Piec bramka
4. Bartosz Makowski
5. Tomasz Olejniczak  inny pow?d 65" Witold Meller
6. Borys Krajewicz
7. Sławomir Makowski bramka bramka
8. Jakub Krobski  (1 asysta)
9. Jakub Korytowski  (3 asysty)
10. Piotr Makowski bramka
11. Waldemar Meller

Oceny zawodników »

herb Pobiedziki - Light ERP Prezentacja graficzna składu drużyny Pobiedziki - Light ERP

Waldemar Meller
Grzegorz Jackowiak
Bartosz Makowski
Jakub Korytowski
Andrzej Kwaśniewski
Piotr Makowski
Tomasz Olejniczak
Witold Meller
Borys Krajewicz
Sławomir Makowski
Jakub Krobski
Bartosz Piec

autor: ~kuba k. 2013-10-27 22:09:39

avatar sorry panowie za zmarnowane setki;) chyba juz gorzej byc nie moze takze za tydzien czas na przelamanie!!
Bramki: Chudyx2, Sznapx1, Bartasx1
asysty: ja x3, kuba x 1

autor: ~Olej 2013-10-27 22:19:46

avatar jak nie da się wstrzelić w bramkę, to trzeba dograć :) a skuteczność w końcu wróci!
Dziś ta gra była jakaś niepoukładana i chaotyczna! Może to z braków kadrowych?
Za tydzień musi być lepsza frekwencja!

autor: ~Pitbull 2013-10-27 23:24:09

avatar Gratulacje! Grunt, to wygrywać i mieć kontakt z czołówką. O resztę postaramy się wiosną:)

autor: ~Sznap 2013-10-29 17:04:08

avatar Mecz bardzo chaotyczny zwłaszcza w drugiej połówce. Olej słaby jestem to wiem;) ale dopisz mi bramkę, żeby mnie podbudować jakoś;) Panowie za tydzień, walczymy o lidera!

autor: ~Olej 2013-10-29 20:07:25

avatar Sznap,
słaby... oj słaby... ;)
dlatego w nagrodę relacja Twojego autorstwa!

autor: ~chickAn 2013-10-30 09:05:09

avatar Powodzenia za tydzień!
100% antyOwieczki :)